(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda an european 1300 xt (Nr 5658715)

Marka i model:

honda pan european 1300 xt

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

10 mar 2020

Adres i termin dostawy

Kuba, Santiago De Cuba, Santiago De Cuba

17 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.