Honda ANF 125 Innova (Nr 7934677)

Honda ANF 125 Innova
Waga
Sztuk
Honda ANF 125 Innova
Długość
189 cm
99 kg
1
Łączna waga:
99 kg
Dystans
3770 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bayern, Monachium

Od 25 lis 2021 do 1 gru 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

Od 5 gru 2021 do 10 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.