(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-26 13:16

HONDA CAMINO

(Nr 2323264)
HONDA CAMINO

Marka i model:

Honda Camino Pa 50

Waga w kg (łączna):

54.00

Dystans: 1201.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Schaerbeek - Schaarbeek, 1030, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sieradz, 98-200, Polska

Termin elastyczny