Honda CB 1100 (Nr 5685858)

Honda CB 1100

Marka i model:

Honda CB1100

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Łaziska Górne

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Japonia, Tokio, Tokio

5 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.