HONDA CB 125R (Nr 5713562)

HONDA CB 125R

Marka i model:

Honda CB125R

Waga w kg (łączna):

130.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1613.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 27 mar 2020 do 30 mar 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Arad, Arad

Od 2 kwi 2020 do 4 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.