(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-04-30 17:17

Honda cb 1300

(Nr 1760949)
Honda cb 1300

Dystans: 1922.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Liverpool, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Katowice, Polska

Termin elastyczny