(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CB 1300 (Nr 5976654)

Marka i model:

Honda CB 1300

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4365.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Troms, Tromsø

3 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.