Honda CB 160 F (Nr 5950496)

Marka i model:

Honda cb 160F

Waga w kg (łączna):

130

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Ekwador, Pichincha, Quito

30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

30 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.