(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 16:18

Honda CB 500 (Nr 2750536)

Honda CB 500

Marka i model:

Honda CB 500

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2868.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Zugdidi, Gruzja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny