Honda CB 500 (Nr 6518353)

Honda CB 500
Waga
Sztuk
Honda CB 500
Długość
209 cm
173 kg
1
Łączna waga:
173 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 18 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Boliwia, Lpz, La Paz

Od 18 wrz 2020 do 15 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.