(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CB 500 (Nr 6788991)

Honda CB 500
Waga
Sztuk
Honda CB 500
Długość
209 cm
173 kg
1
Łączna waga:
173 kg
Dystans
1085 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.