Honda CB 500 (Nr 7674388)

Honda CB 500
Waga
Sztuk
Honda CB 500
Długość
209 cm
173 kg
1
Łączna waga:
173 kg
Dystans
2006 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 30 cze 2021 do 17 lip 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Tanger-Tetuan-Al Husajma, Tanger

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.