(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CB 500 (Nr 8080372)

Waga
Sztuk
Honda CB 500
Długość
209 cm
173 kg
1
Łączna waga:
173 kg
Dystans
477 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Żurawice

Od 7 paź 2021 do 11 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Drupia

Od 7 paź 2021 do 12 paź 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.