(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda cb 600 F (Nr 5559251)

Honda cb 600 F

Marka i model:

Honda cb 600 F

Waga w kg (łączna):

198

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1168.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

14 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Ceuta, Ceuta

20 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.