(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CB 750 Seven-Fifty (Nr 7647047)

Waga
Sztuk
Honda CB 750 Seven-Fifty
Długość
222 cm
215 kg
1
Łączna waga:
215 kg
Dystans
1081 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bonn

Od 14 kwi 2021 do 17 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 15 kwi 2021 do 18 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.