(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CB Seven Fifty (Nr 4739492)

Marka i model:

Honda CB Seven Fifty

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1887.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Norte, Porto

Od 8 sie 2019 do 19 sie 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Od 20 sie 2019 do 30 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.