(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda cb1000R (Nr 4557825)

Honda cb1000R

Marka i model:

Honda CB1000R

Waga w kg (łączna):

210

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Stambuł, Stambuł

14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

21 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.