Honda CB1100 EX (Nr 7622783)

Honda CB1100 EX
Waga
Sztuk
Honda CB1100 EX
Długość
220 cm
260 kg
1
Łączna waga:
260 kg
Dystans
1046 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Portsmouth, Portsmouth

26 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Od 9 sie 2021 do 13 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.