(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda cb125r (Nr 5989773)

Honda cb125r

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

128

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2221.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

5 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

8 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.