(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda cb125R (Nr 6805979)

Honda cb125R
Waga
Sztuk
Honda cb125R
Długość
210 cm
126 kg
1
Łączna waga:
126 kg
Dystans
872 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Herschbroich

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Ząbkowice Śląskie

Od 6 lis 2020 do 13 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.