(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda cb190r (Nr 4642306)

Honda cb190r

Marka i model:

Cb 190 honda

Waga w kg (łączna):

132.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Peru, San Martín, Tarapoto

15 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Guadalajara

31 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.