(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CB400f (Nr 4310033)

Marka i model:

Honda CB400f

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1227.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Desenzano Del Garda

Od 20 maj 2019 do 22 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Opalenica

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.