honda cb450 (Nr 7468260)

honda cb450
Waga
Sztuk
honda cb450
Długość
200 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Pensylwania, Butler

Od 22 lut 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 1 kwi 2021 do 26 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.