(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CB500 (Nr 6337118)

Marka i model:

Honda CB500

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1599.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.