(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda cb500f (Nr 5038478)

Marka i model:

Honda CB 500f

Waga w kg (łączna):

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1696.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Houghton Regis

Od 7 wrz 2019 do 22 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Łysa Góra

Od 7 wrz 2019 do 24 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.