Honda CB500X (Nr 6430730)

Honda CB500X

Marka i model:

Honda CB500X

Waga w kg (łączna):

187

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1954.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 2 paź 2020 do 29 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.