(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CB500X-2018 (Nr 5892077)

Honda CB500X-2018

Marka i model:

Honda CB500X-2018

Waga w kg (łączna):

250

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4515.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.