(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-27 13:44

Honda CB500XA

(Nr 2325828)
Honda CB500XA

Marka i model:

HondaCB500XA

Waga w kg (łączna):

199.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 573.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Akwizgran, 52070, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Westerrönfeld, 24784, Niemcy

Termin elastyczny