(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CB600S (Nr 6049192)

Marka i model:

Honda CB600S

Waga w kg (łączna):

198

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1857.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Parla

10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Boppard

20 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.