(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda, cb650f (Nr 5537499)

Honda, cb650f

Marka i model:

Honda CB650F

Waga w kg (łączna):

230

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1069.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 mar 2020 do 16 mar 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Toscana, Rosignano Marittimo

Od 20 mar 2020 do 22 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.