Honda CB650R (Nr 5879875)

Marka i model:

Honda CB650R 2019

Waga w kg (łączna):

204

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2731.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Mataró

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.