(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CBF 1000 (Nr 4937882)

Marka i model:

Honda CBF 1000 2012

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1922.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Kingston Upon Hull

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.