(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBF 125 (Nr 5733183)

Honda CBF 125

Marka i model:

CBF 125

Waga w kg (łączna):

125

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2240.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

26 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Tarifa

3 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.