(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

honda cbf 600 (Nr 4095874)

Marka i model:

honda cbf 600

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 376.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.