honda cbf 600 (Nr 5283178)

honda cbf 600

Marka i model:

honda cbf 600 2004 s

Waga w kg (łączna):

229.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

600

Dystans: 2132.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Rietberg

Od 21 kwi 2020 do 22 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

25 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.