Honda CBF 600 (Nr 6711720)

Honda CBF 600
Waga Sztuk:
Honda CBF 600
Długość
217 cm
213 kg
1
Łączna waga: 213 kg
Dystans 2208 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 30 paź 2020 do 17 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 30 paź 2020 do 10 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.