Honda CBF 600 (Nr 7521746)

Honda CBF 600
Waga
Sztuk
Honda CBF 600
Długość
217 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
1532 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 1 maj 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Bytów

Od 1 maj 2021 do 30 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.