Honda CBF 600 x 1, Honda CBF 1000 x 1 (Nr 7675207)

Honda CBF 600 x 1, Honda CBF 1000 x 1
Waga
Sztuk
Honda CBF 600
Długość
217 cm
213 kg
1
Honda CBF 1000
Długość
218 cm
220 kg
1
Łączna waga:
433 kg
Dystans
706 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 8 wrz 2021 do 9 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Úbeda

11 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.