Honda CBF125 (Nr 8007862)

Waga
Sztuk
Honda CBF125
Długość
196 cm
128 kg
1
Łączna waga:
128 kg
Dystans
1759 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Apulia, Bari

Od 18 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 18 paź 2021 do 31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.