(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBF600 (Nr 5797447)

Honda CBF600

Marka i model:

Honda CBF600

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3952.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Westmeath, Athlone

12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

26 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.