(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBF600 (Nr 7331695)

Honda CBF600
Waga
Sztuk
Honda CBF600
Długość
216 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
1131 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Tarifa

Od 3 maj 2021 do 5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.