Honda CBR 1000 F (Nr 6462187)

Honda CBR 1000 F

Marka i model:

Honda CBR 1000 F

Waga w kg (łączna):

270

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 445.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Alameda

5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Tarancón

6 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.