Honda CBR 1000 RR (Nr 6537868)

Honda CBR 1000 RR
Waga Sztuk:
Honda CBR 1000 RR
Długość
210 cm
179 kg
1
Łączna waga: 179 kg
Dystans: 1677 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Viersen

Od 14 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 26 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.