(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR 1000 RR (Nr 6564414)

Honda CBR 1000 RR
Waga Sztuk:
Honda CBR 1000 RR
Długość
210 cm
179 kg
1
Łączna waga: 179 kg
Dystans: 3424 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Estepona

Od 17 wrz 2020 do 17 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 18 wrz 2020 do 18 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.