Honda CBR 1000 RR Fireblade (Nr 6935885)

Waga
Sztuk
Honda CBR 1000 RR Fireblade
Długość
216 cm
176 kg
1
Łączna waga:
176 kg
Dystans
2942 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

25 cze 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Izmir, Izmir

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.