(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda cbr 1000f (Nr 7637419)

Waga
Sztuk
Honda cbr 1000f
Długość
220 cm
250 kg
1
Łączna waga:
250 kg
Dystans
447 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Ścinawa

Od 12 kwi 2021 do 16 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Wierzchominko

Od 12 kwi 2021 do 16 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.