(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR 125 (Nr 4735868)

Marka i model:

Cbr 125

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 967.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Weiler-Simmerberg

Od 17 lip 2019 do 21 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Kluczbork

Od 17 lip 2019 do 21 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.