(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR 125R (Nr 6000756)

Honda CBR 125R

Marka i model:

Honda CBR 125R

Waga w kg (łączna):

126

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1735.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heidelberg

23 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Gijón/xixón

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.