Honda CBR 125R (Nr 7628844)

Honda CBR 125R
Waga
Sztuk
Honda CBR 125R
Długość
192 cm
138 kg
1
Łączna waga:
138 kg
Dystans
1676 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Tarragona

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Słowenia, Administrative Unit Maribor, Maribor

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.