(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda cbr 500f (Nr 5971274)

Marka i model:

Honda cbr 500f

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1012.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Od 10 kwi 2020 do 11 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.